Partizan u trileru pobedio Beroe

Sport klub

Košarkašice Partizana pobedile su Beroe rezultatom 67:65 u drugom kolu Superlige regionalne WABA lige.

‚Crno-bele‘ su odigrale utakmicu punu preokreta, a gošće su znatno bolje ušle u nju. Kontrolisale su rezultat u prvoj četvrtini, prednost su potom održavale do velikog odmora, a tada je usledilo buđenje domaćih košarkašica.

Partizan je uspeo da uđe u egal sa svojim rivalkama, a u neizvesnoj završnici ključne poene postigla je Ivanka Matić sa slobodnih bacanja minut i 18 sekundi pre kraja susreta. U finišu su obe ekipe pravile greške, a ‚crno-bele‘ su uspele da zadrže dva poena prednosti.

Najbolja u timu Partizana bila je Ešli Klausen sa 17 poena i šest asistencija, dok je Matićeva upisala tri poena manje, uz devet skokova.
Na drugoj strani, istakla se Džordan Rejnolds sa 17 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Za košarkašice Partizana to je četvrta pobeda koja joj se boduje u Superligi, pa sada drže četvrto mesto sa 12 bodova