PARTIZAN RUTINSKI SA ŠAPČANIMA

Partizan se “usamio” na vrhu tabele Super lige Srbije. U derbiju četvrtog kola crno-beli su pobedili Šabac sa 12:4 (3:2, 2:0, 4:0, 3:2) U bilansu sada imaju 12 bodova, tri više od Šapčana.

Gosti su, između ostalih i zahvaljujući večeras golmanu Darku Aleksiću, bili gotovo ravnopravan rival crno-belih u prvoj četvrtini. Partizan je vodio sa 3:1, ali na prvom odmoru Šabac je zaostajao samo jedan gol (3:2).
Kako je utakmica odmical razlika u kvalitetu je postajala sve očiglednija. Uz čvrstu igru u odbrani, crno-beli su postepeno uvećavali prednost. Mreža domaćeg tima mirovala je skoro tri četvrtine, jer Šabac je svoj drugi gol postigao 13 sekundi pre kraja prve četvrtine,  a treći na 2.17 pre kraja meča.
U tim Partizana se, posle pauze zbog povrede, vratio kapiten Nikola Jakšić, ali izostao je Ognjen Stojanović, koji je zaradio povredu u prošlom kolu, u meču protiv Starog grada.

Naredni meč crno-bele očekuje u sredu, kada će u poslednjem kolu Lige šampiona dočekati Barselonetu. Utakmica počinje u 18.30.

Partizan Raiffeisen – Šabac 12:4 (3:2, 2:0, 4:0, 3:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 150. Sudije: Raković (Beograd), Virijević (Zrenjanin)Igrač više: Partizan 6 (5), Šabac 6 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović, F. Janković, Repanović 2, Lazić 2, Manojlović 1, Drašović 3, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, M. Janković, Belopavlović, Radojević 2. Trener: Ćirić.

1. ŠABAC: Aleksić, Eraković, Marković, Petković, Budurin 1, Tešić, Car, Panajotović, Bogićević, Prolić, Manić, Cvetković 1, Miljević, Ukumanov 2. Trener: Nikolić.