Partizan pobednik Omladinske lige Srbije, drugo mesto u Kupu Srbije

Zvanični sajt VK Partizan

Naš Klub je pobednik ovogodišnje Omladinske lige Srbije. Posle tri regate ovog takmičenja, čije je poslednje kolo održano 1. septembra na Paliću, Partizan je u ukupnom saldu u pionirskoj konkurenciji, koja se bodovala za ukupnog pobednika, osvojio 44 boda, što je za 11 više od Veslačkog kluba Save kojem je pripalo drugo mesto. Treću poziciju zauzeo je Veslački klub Crvena zvezda s 32 boda. Pehar našem Klubu biće uručen za vreme Prvenstva Srbije koje će 22. i 23. septembra biti održano na Regatnoj stazi na Savskom jezeru.

U Kup Srbije, u kojem su bodovani rezultati kadeta i kadetkinja, naš Klub je sa 87.875 bodova osvojio drugo mesto, iza Veslačkog kluba Crvena zvezda koji je sa 108.750 bodova bio najuspšenija u ovom takmičenju. Treće mesto pripalo je Veslačkom klubu Smederevo sa 55 bodova.