Partizan elimisan u četvrtfinalu Kupa Srbije

Partizan – Dinamo 27:30 (11:14)

Beograd – Dvorana: Banjica. Gledalaca: 500. Sudije: Kovač i Milosavljević. Sedmerci: Partizan 6 (4), Dinamo 4 (4). Isključenja: Partizan 12, Dinamo 12 minuta. Semafor: 3:5 (12), 7:7 (17), 10:12 (27), 15:21 (41), 22:23 (51), 25:26 (56)

PARTIZAN: Milenković, Bojan Radivojević, Banduka 3, Ivanović 1, Radovanović, Boris Radivojević, Padežanin 5 (1), Minić, Nešić, Ilić, Đuričić 2, Trnavac (8 odbrana), Milenković 2, Stevanović 6 (3), Mićić 1, Šotić 7.

DINAMO: Pilipović, Radanović, Stojanović 2, Dimitrijević 2, Savić, Jezdimirović 4, Jovanović, Pavlović, Zlatanović (7 odbrana, sedmerac), Distol 2, Milenković 1, Barudžić 3, Kostadinović 8 (4), Vučković 9.

Igralo se egal sve do 27. minuta kada je Dinamo uspeo da napravi seriju 4:0 i na odmor ode sa rezultatom 11:14. U 41. minutu na semaforu je stajalo 15:21, činilo se tada da će Pančevci mirno utakmicu privesti kraju, ali nekoliko spornih sudijskih odluka zapalilo je varnicu u oba tima. U “haosu” bolje su se snašli crno-beli koji su u 46. minutu stigli na samo dva gola zaostatka (20:22). Igrao se 51. minut na semaforu je stajalo 22:23, a Banduka je iz kontre promašio šansu za izjednačenje, ali je grešku već u narednom napadu ispravio, pa je rezultat bio 23:23.

Pančevci tada preko Vučkovića i Barudžića ponovo dolaze na plus dva i pokušavaju mirno meč da privedu kraju. Pri rezultatu 27:29 u 59. minutu Partizan je imao šansu da smanji na gol zaostatka i uđe u neizvestan poslednji minut, međutim Stevanović je pokušao da proigra Milenkovića na crti dodavanjem iza leđa, neuspešno i to je bio kraj svim Partizanovim nadanjima.