Niz pobeda nastavljen i u Požarevcu (zapisnik)

Zvanični sajt RK Partizan

Tim iz Humske je vezao i 3 pobedu u nastavku prvenstva, savladana je ekipa Požarevca u gostima 21:25 (9:13). Meč je počeo sa dve vezane odbrane iskusnog golmana domaćih Živkovića, pa smo pomislili da to ne sluti na dobro, jer takvim golmani umeju da nastave niz. Ali su gosti zahvaljujući golovima Butulije, Živkovića i Milenkovića vrlo lako poveli 0:5. A domaćima nisu dali prostor za neki ozbiljniji šut ka golu Milosavljeva, a i ono što su uspeli da upute, najbolji golman Superlige je lako branio. To je bio znak da trener domaćih traži predah. Nakon tajm auta, crveni su zaigrali znatno angažovanije, postižu prvi gol u 10. minutu. U narednim minutima koriste promašaje crno-belih i vraćaju se u meč (4:6, 5:7 u 12. minutu). Ipak od 25. minuta vezani golovi Butulije, Milenkovića i Nedeljkovića ponovo vraćaju prednost u 29. minutu na +5 (8:13), čime su iskorišćene odlične odbrane Milosavljeva (u prvom poluvremenu je imao 12 odbrana – 1 sedmerac). Drugo poluvreme je donelo izjednačenu igru oba tima, tako da prednost naših momaka nikako nije dolazila u pitanje. U ovom delu utakmice treba izdvojiti Stevanovića koji je vezanim golovima povećavao prednost. Na kraju potpuno zaslužena pobeda tima Nenada Maksića. Već u sredu nas očekuje novi duel na Banjici gde nam u goste dolazi Sloga.