Košarkašice deklasirale Kraljevo i upisale prvu pobedu u prvenstvu

Kosarka24.rs

Partizan deklasirao Kraljevo i upisao prvu pobedu u prvenstvu

Košarkašice Partizana 1953 ostvarile su prvenac u novoj sezoni prvenstva Srbije.

Izabranice trenera Svetlane Mitrović su na svom terenu u okviru 3. kola savladale Kraljevo rezultatom 99:64 (27:19, 28:12, 30:15, 14:18). Kraljevčanke su ostale bez pobede posle tri odigrane utakmice.

U utakmici koja je odigrana pred oko 100 gledalaca u hali „Vizura sport“, Kraljevčanke su samo u uvodnim minutama pružile žestok otpor domaćinu. Međutim, crno-bele su prvu četvrtinu finiširale rezultatom 10:2 i praktično najavile ono što se desilo u naredne dve četvrtine, kada su bile ubedljive.

Imale su domaće košarkašice i 42 poena prednosti (88:46), a sve što su gošće uspele do kraja meča, jeste da smanje zaostatak.

U timu Partizana pet igračica je ostvarilo dvocifren košgeterski učinak. Milica Inđić (dabl-dabl sa 10 skokova) i Aleksandra Katić su postigle po 21 poen, Milica Mitrović 18, Ivanka Matić 15, a Olga Stepanović 13 (7 skokova).

Brianna Wise je bila najefikasnija u timu Nikole Jovanovića sa 21 poenom (7 skokova), 13 je postigla Janisha Wilkerson, a 10 Milena Vujačić.

Partizan u narednom kolu gostuje Studentu.