Iskustvo donelo prevagu, rukometaši izgubili od Dinama

Jaka, borbena i dinamična utakmica viđena je na Banjici, u derbi susretu gde su snage odmerili Partizan i Dinamo, a posle velike borbe bodovi su otišli gostima

Partizan – Dinamo 29:31 (15:16)

Dvorana: Banjica. Gledalaca: 500.

Sudije: Alimpić i Crnjanski.

Sedmerci: Partizan 3 (3), Dinamo 4 (3). Isključenja: Partizan 6, Dinamo 10 minuta.

PARTIZAN: Mihajlov, Petrić 4, Jokić 4, Radovanović 3, Bajčeta, Minić, Radulović 6, Varga, Živković 7, Trnavac, Vižlina, Gojković, Vujičić, Cvijetić, Mićić 5, Gudurić.

DINAMO: Miloešvić 1, Pavlović, Bunjevčević 3, Šotić 6, Dimitrijević, Savić 2, Jezdimirović, Zlatanović, Distol, Barudžić 3, Golubović 3,, Kostadinović 10, milutinović, Vučković 3, Radovanović, Mitrović 2.

Dinamo je vodio sa 18:15, a onda je Golubović zaradio dva minuta kazne što je Partizan znao da iskoristi.

Najpre je Živković pogodio, a potom je Jokić postigao tri vezana pogotka i crno-beli su već u 38. minutu imali prvo vođstvo na utakmici – 19:18.

Pančevci su kontrolisali igru, ali se Partizan nije predavao, pokuašavao je na sve načine da stigne rivala, pa je pred kraj bilo izjednačeno (27:27).

Bunjevčević je pogodio za prednost Pančevaca (30:29), Partizan nije iskoristio zicer i gosti su imali 18 sekundi za napad. Kostadinović ga je iskoristio.