Bojan Butulija : Promašili smo veliki broj zicera…

Rukometaši „Mokre gore“ iz Zubinog Potoka i beogradskog Partizana priredili su, u subotu uveče, u sportskom centru u ovom malenom mestu na severu Kosova i Metohije, pravi spektakl za ljubitelje ove igre. U utakmici punoj dimanike, sa dosta pogodaka, pregršt lepih poteza i spektakularnih odbrana, domaćini su uspeli da slave rezultatom 24:22 i popnu se na čelnu poziciju Super rukometne lige Srbije.

Iako su u jednom delu utakmice domaćini vodili i sa pet golova prednosti, igrači Partizana su se izborili za neizvesnu završnicu u kojoj su u poslednjim trenucima meča imali priliku za izjednačenje. Najviše zasluga zbog čega se to nije desilo pripadaju golmanu domaće ekipe Aleksandru Milenkoviću, koji je zaslužno poneo i titulu igrača utakmice.

Podršku gostima iz Beograda dali su navijača sa Kosova i Metohije kojima je crno – bela boja u srcu, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada više nego dobra ekipa Mokre Gore. Trener Partizana Bojan Butulija razloge poraza vidi u tome što igrači Partizana nisu na terenu sproveli dogovor iz svlačionice, pogotovo tokom prvog poluvremena.

– U drugom poluvremenu je to izgledalo malo bolje, ali smo promašili veliki broj zicera i u takvim situacijama poraz je neminovnost. Slabija smo ekipa nego prošle godine, a i nismo došli u kompletnom sastavu što je takođe problem kada gostujete na jednom ovakvom terenu – rekao je posle utakmice Butulija.

Izvor: Večernje novosti