AO: Troicki za sat vremena izbacio Maua

SK piše…

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u 2. kolo kvalifikacija za plasman u glavni žreb prvog Gren slem turnira u sezoni, Australijan Opena.

Getty Images Sport, Matt Roberts

Viktor Troicki

Tridesetdvogodišnji Troicki je pobedio Francuza Nikolasa Maua sa 6:2, 6:4 za svega 60 minuta i u polufinalu kvalifikacija sastaće se sa boljim iz duela Tomas Beluči (Brazil) – Lukaš Rosol (Češka).

Srbin, trenutno 201. igrač sveta, odigrao je vrlo dobar meč i Mau jedinu brejk loptu nije iskoristio u šestom gemu drugog geta. Troicki je u uvodnom gemu prvog seta prokockao dve prilike da oduzme servis rivalu, ali je propušteno nadoknadio u petom i sedmom gemu.

U mnogo izjednačenijem drugom setu Viktor je iskoristio jedinu brejk priliku u sedmom gemu i potom je sigurnim servisima obezbedio mesto u drugi krug kvalifikacija.